Mamy to! Kolejne projekty do realizacji! :)

31 maja, 2021

Zostań nad Bugiem – tu się dzieje” oraz Wyjazd studyjny – „Szlakiem Podkarpackich Smaków” to kolejne projekty, które zrealizujemy jeszcze w tym roku, umowy z Województwem Podlaskim podpisaliśmy wczoraj, realizację planujemy latem i jesienią. Od samego początku edukacja lokalna i produkt lokalny to ważne obszary naszych działań, jesteśmy przekonani, że Podlasie Nadbużańskie to miejsce nie tylko atrakcyjne turystycznie, ale także dobra lokalizacja do życia, pracy, rozwoju zawodowego i osobistego. 

W projekcie „Zostań nad Bugiem – tu się dzieje”, będziemy młodym Podlasianom pokazywać, że można tu fajnie żyć i pracować (w turystyce, gastronomii, rzemiośle). Zrealizujemy serię warsztatów z lokalnymi przedsiębiorcami na terenie Gminy Mielnik, Gminy Drohiczyn, Gminy Grodzisk i Gminy Milejczyce, w ramach których pokażemy atrakcyjne możliwości życia i pracy na terenach wiejskich. 

Wyjazd studyjny dedykujemy producentom lokalnym, restauratorom, właścicielom miejsc noclegowych. Po ubiegłorocznej wizycie w Podkarpackie Smaki mamy duży niedosyt, czujemy, że jeszcze wiele inspirujących odkryć przed nami, jesteśmy przekonani, że wyjazd studyjny będzie do tego znakomitą okazją.

Projekty będą realizowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Skip to content