Oferta edukacyjna

Alpaki, kto to taki?
- spacer z alpakami

W czasie warsztatu uczestnicy dostaną odpowiedź na pytanie ”Alpaki-kto to taki?”. Dowiedzą się skąd alpaki pochodzą, jakie są rasy i dlaczego się je hoduje. Poznają właściwości, jakie posiada wełna alpak i do czego się ją wykorzystuje. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać alpakę na spacer i ją nakarmić. 

Warsztaty kończą się grami integracyjnymi i ogniskiem.

Bug autostradą Podlasia - spływ pontonowy

W czasie spływu pontonowego rzeką Bug uczestnicy poznają możliwości transportu rzecznego dawniej i dziś. Odwiedzą „Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej” w Drohiczynie. Poznają m.in. zasoby naturalne rzeki i jej okolic (użyteczność rolniczą i turystyczną) oraz zasady bezpiecznego zachowania na rzece.

 Spływ kończy się ogniskiem nad Bugiem.

Plecak przyrodnika
- w lesie i w zagrodzie

W czasie aktywnych warsztatów uczestnicy otrzymają plecaki wyposażone w mapę, lupę, kompas, dziennik przyrodnika i ruszą w poszukiwaniu roślin, zwierząt oraz innych materiałów badawczych. Będą wykonywać różne zadania i rozwiązywać zagadki. Nie zabraknie też treningu sprawności: przeciągania liny, skoków w workach i in. 

Posiłki w czasie warsztatu są dodatkowo płatne*

Owocowe Podlasie - warsztaty kulinarno-przyrodnicze

Zajęcia polegają na aktywnym pobycie w gospodarstwie sadowniczym, a ich motywem przewodnim jest hasło „Od pola do stołu”. Warsztat składa się z dwóch części: w pierwszej uczestnicy poznają pracę sadownika i przejdą drogę jabłka od sadu do soku w szklance. Ta część kończy się degustacją soku. W drugiej uczestnicy wspólnie przygotują posiłek w profesjonalnej kuchni, w oparciu o lokalne i sezonowe produkty. Następnie poznają zasady savoir-vivre’u przy stole. Podczas zajęć zwracamy uwagę na zachowania proekologiczne w codziennym życiu i gospodarce. Dodatkowa oferta: włączenie zajęć językowych: język angielski, francuski, rosyjski.

Zagub(y)ić się w Drohiczynie - kulinaria, historia, przyroda, motoryzacja

Oferta obejmuje szereg zajęć w różnych obiektach MGOK-u w Drohiczynie, podczas których uczestnicy zapoznają się nie tylko ze specyfiką regionu, lokalną tradycją, nadbużańską przyrodą, ale także (za sprawą unikatowych na skalę kraju eksponatów) poznają historię kajakarstwa i rozwoju motoryzacji na przykładzie motocykli.

Tematy zajęć:

  • Aktywna nauka – motocykle
  • Poznaj swój kraj – zasmakuj we Wschodzie
  • Co kryje rzeka? – poznaj przyrodę
  • Stare czy nowe? – Drohiczyn

W przyjaźni z naturą - zajęcia sensoryczne
w gospodarstwie

Uczestnicy warsztatu wejdą w kontakt z przyrodą, doświadczając jej wszystkimi zmysłami. Będą mieli okazję rozwinąć postrzeganie natury w różnych wymiarach. Przy każdym z warsztatów odbywają się dodatkowo zajęcia ekologiczne z segregacji śmieci i wykonywania zdjęć telefonem komórkowym z fotografem.

Tematy zajęć:

  • Dotknij przyrody! – rośliny, ziemia, woda
  • Wypij zioło! – zioła w kuchni
  • Co znajdziesz w ogrodzie?- nazwy i uprawa roślin

Co słychać w ulu? - rola pszczół w przyrodzie. Nie tylko miód.

Warsztat podzielony jest na dwie części. 

Podczas pierwszej uczestnicy dowiedzą się o życiu i roli pszczół w przyrodzie oraz o tym, jak powstają miód, pyłek, pierzga, wosk i kit pszczeli. Zobaczą życie pszczół w przeszklonym ulu i będą mieli możliwość odkrycia tajemnicy ciemnego ula. W drugiej części wykonają świece z wosku pszczelego.

Zaborek pachnący ziołami - zajęcia z zielarką lub przyrodnikiem

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z ziołami uprawnymi i dzikimi. Dowiedzą się o zastosowaniu ziół w kuchni, domowym leczeniu i tradycji ludowej. Razem z zielarką uplotą wianuszki z ziół i kwiatów, poznając przy tym tradycje miejsca, w którym odbywają się zajęcia. W czasie wyprawy z przyrodnikiem uczestnicy poznają otaczającą ich florę i faunę, obserwując m.in. żeremia bobrów czy opuszczone legowiska dzików.

Quadowe Podlasie - bezpieczeństwo i zabawa

Uczestnicy zajęć poznają zasady bezpiecznego poruszania się quadem, pod opieką instruktora nauczą się techniki jazdy i wykonywania różnych manewrów. Warsztaty odbywają się na zamkniętej, specjalnie przygotowanej trasie. Zajęcia mogą uwzględniać również opcje dodatkowe – zamek dmuchany (wiek ucz. 5-10 l.) lub kule bubble football (pow. 11 l.) W stałej opcji dostępne są również zabawy integracyjne z wykorzystaniem potencjału 100-letniego gospodarstwa i różnego rodzaju atrakcji np. szczudła, boisko wielofunkcyjne, duży plac zabaw.
Skip to content