Współpraca

Ważnym elementem działalności LOT nad Bugiem jest aktywna współpraca z wiodącymi podmiotami w branży turystycznej, takimi jak Polska Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Organizacja Turystyczna, Podlaska Organizacja Turystyczna czy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu”

Dzięki tej kooperacji stanowimy istotne ogniwo w ramach ogólnopolskiej sieci współdziałania i wzajemnego wsparcia. Jako reprezentanci Podlasia Nadbużańskiego angażujemy się w budowanie pozytywnego wizerunku nie tylko naszego regionu, lecz także całego kraju. Oprócz udziału w kluczowych wydarzeniach branżowych, takich jak Międzynarodowe Targi Turystyczne w Nadarzynie, Poznaniu, Wrocławiu czy Międzynarodowe Targi Żywności w Warszawie, gdzie z dumą prezentujemy lokalne produkty i usługi, staramy się być obecni w mediach ogólnopolskich, regularnie gościmy także u siebie grupy zorganizowane z Polski i ze świata.

Odwiedzili nas m.in. dziennikarze z Czech, Słowacji i Ukrainy, delegacja z Gruzji (której członkowie opracowywali strategią rozwoju własnego mikroregionu), a nawet touroperatorzy z Bahrajnu, Indii, Indonezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nasi goście są szalenie zainteresowani Polską, zwłaszcza Podlasiem Nadbużańskim, postrzegając je jako obszar o zrównoważonym rozwoju, gdzie priorytetem jest harmonijny rozwój gospodarczy i turystyczny, współistniejący z poszanowaniem naturalnego bogactwa oraz troską o dobrostan ludzi, roślin i zwierząt.

Skip to content